Alkoholizm

Literatura dotycząca uzależnienia od alkoholu.


12 Kroków od dna. Sponsorowanie

12 Kroków od dna. Sponsorowanie

Od osiemdziesięciukilku lat Anonimowi Alkoholicy dysponują rozwiązaniem problemu alkoholizmu i choć 12 Kroków AA nie uległo zmianie od od czasu ich opublikowania w 1939 roku, to suma doświadczeń członków Wspólnoty nieustannie rośnie. Dotyczy to szczególnie sponsorowania, czyli specyficznej dla AA, bezinteresownej formy pomocy w poznawaniu i realizacj..

40.00zł Netto:38.10zł

12 Kroków ze sponsorem

12 Kroków ze sponsorem

  Książka w jasny i przekonujący sposób przedstawia teoretyczną i praktyczną stronę procesu sponsorowania. Informuje o tym: jakie są zadania sponsora, jak go znaleźć, kiedy można sponsorować innym, jaki jest wpływ sponsorowania zarówno na podopiecznego jak i na sponsora, jak powinien przebiegać sponsoring na każdym z 12 Kroków. Książka jest niezb..

35.00zł Netto:33.33zł

24 Godziny na dobę

24 Godziny na dobę

Medytacje. Książka ta to zbór medytacji dla wszystkich, którzy każdy dzień, każde "dzisiaj" pragną rozpocząć chwilą refleksji, medytacji i modlitwy. Pomoc w codziennym stosowaniu Programu AA..

31.00zł Netto:29.52zł

Alkoholiczka

Alkoholiczka

"Alkoholiczka" to prawdziwa opowieść o wchodzeniu w uzależnienie i uwalnianiu się z niego. Ta przejmująca historia przekonuje, że naprawdę można zrobić coś, co wydaje się niewyobrażalne: przestać pić..

35.00zł Netto:33.33zł

Dzień po dniu

Dzień po dniu

Medytacje. Poradnik służący pomocą w powrocie do zdrowia osoby uzależnionej. Adresowany głównie do ludzi młodych, którym proponuje swoistą filozofię życia "dzień po dniu"...

29.00zł Netto:27.62zł

Dzienniczek uczuć

Dzienniczek uczuć

Książka zaprasza do spotkania z uczuciami. Twoimi uczuciami czytelniku. Przyjrzyj się im, oswój się z nimi, pokochaj je. Książka do pracy nad sobą..

25.00zł Netto:23.81zł

Grzech czy choroba

Grzech czy choroba

Czy jesteś już uzależniony od alkoholu, czy tylko za dużo pijesz?  Czytając tą książkę możesz zrozumieć co to właściwie znaczy być uzależnionym i jakie sfery Twego życia są zagrożone. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich bliskich osoby uzależnionej..

28.00zł Netto:26.67zł

Jak stosować Program AA. Poradnik do Dwunastu Kroków

Jak stosować Program AA. Poradnik do Dwunastu Kroków

Książka powstała praktycznie wiele lat temu dzięki Intergrupie Warszawskiej AA.  W bardzo prosty i przejrzysty sposób wprowadza nowicjuszy w Program Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików nawiązując do korzeni pomagania alkoholikom w powrocie do zdrowia..

28.00zł Netto:26.67zł

Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką

Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką

Marina, która przez dwadzieścia cztery lata swojego życia codziennie wieczorem wypijała kilaka drinków, aż w wieku czterdziestu dwóch lat znalazła się na oddziale odwykowym z całkowicie wyniszczonym systemem nerwowym. Autorka ukończyła dwa fakultety, ma męża, dziecko, mieszkanie, a więc mitem jest, że alkoholiczka to osoba, która brudna i zaniedbana śpi w rowie lub na dworcowej..

24.00zł Netto:22.86zł

Miłość i inne deliria

Miłość i inne deliria

Kobieta, alkohol, seks...katastrofa. "Miłość i inne deliria" to historie kilku kobiet i ich zabójczego związku z mężczyznami i alkoholem. Bohaterki tej książki, z perspektywy czasu szczegółowo analizują historie swojego uwikłania i pokazują spustoszenie, jakie uczyniło ono we wszystkich sferach ich życia i relacjach z bliskimi...

29.00zł Netto:27.62zł

Nowa para okularów

Nowa para okularów

  Książka ta jest zbiorem przemówień Chucka C, znanego w USA aktywisty i działacza w dziedzinie alkoholizmu. Chuck C dzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie własnego uzależnienia, przeplatając swoją opowieść różnymi anegdotami z życia własnego i swoich przyjaciół...

25.00zł Netto:23.81zł

Piekło nie ma dna

Piekło nie ma dna

Rozmowy z trzeźwymi alkoholiczkami. "Alkoholiczka" to była dla mnie pijana baba zaniedbująca dom i dzieci. A ja przecież dbałam o siebie, o męża o dzieci, jeździłam samochodem. Słowem nie pasowałam do stereotypu. A jednak to ja byłam chora na chorobę alkoholową...

29.00zł Netto:27.62zł

Podróż Dwunastoma Krokami do Samoprzemiany

Podróż Dwunastoma Krokami do Samoprzemiany

Książka o sponsorowaniu w AA, nie jest ona opisem objaśniającym, a pracą opartą na doświadczeniu. Czytelnicy mogą przeżywać pracę nad krokami, patrząc "Sponsorowi" przez ramię, kiedy prowadzi przez nie swojego "podopiecznego". Nie przeczytacie o ich wspólnych doświadczeniach, przeżyjecie je!..

35.00zł Netto:33.33zł

Rak duszy

Rak duszy

Książka opowiada o tych, którzy walczą z "rakiem duszy" lub cierpią z powodu tragedii swoich bliskich.. Autorka objaśnia, co to jest choroba alkoholowa i jak wpływa na osobowość. Co trzeba wiedzieć o uzależnieniach, żeby nie zwariować? Jak pokonać nałóg i zrozumieć tych, którzy z nim walczą? Tym, którzy jeszcze się wahają, pokazuje..

36.00zł Netto:34.29zł

Rehab

Rehab

To książka o problemach czekających osobę, która chce przestać pić, o pytaniach, które musi sobie zadać, o odpowiedziach, które musi znaleźć i o nadziei na poprawę. Pokazuje jak trudne i powolne jest dochodzenie do prawdy o samym sobie, jak zdradliwy i podstępny potrafi być własny umysł. Rehab to zapis walki autora z samym soąa w Ośrodku Leczenia Uzależnień..

39.99zł Netto:38.09zł

Samoprzemiana - Poradnik medytacji

Samoprzemiana - Poradnik medytacji

Poradnik medytacji uczący "rozważyć" i "zastanowić się" nad pewnymi kluczowymi lekcjami w celu osiągnięcia niezachwianej i stałej zmiany w mojej świadomości..

25.00zł Netto:23.81zł

Pokazuje 1 do 16 z 23 (2 Stron)