Alkoholizm

Literatura dotycząca uzależnienia od alkoholu.


12 Kroków od dna. Sponsorowanie

12 Kroków od dna. Sponsorowanie

Od osiemdziesięciukilku lat Anonimowi Alkoholicy dysponują rozwiązaniem problemu alkoholizmu i choć 12 Kroków AA nie uległo zmianie od od czasu ich opublikowania w 1939 roku, to suma doświadczeń członków Wspólnoty nieustannie rośnie. Dotyczy to szczególnie sponsorowania, czyli specyficznej dla AA, bezinteresownej formy pomocy w poznawaniu i realizacj..

40.00zł Netto:38.10zł

12 Kroków ze sponsorem

12 Kroków ze sponsorem

  Książka w jasny i przekonujący sposób przedstawia teoretyczną i praktyczną stronę procesu sponsorowania. Informuje o tym: jakie są zadania sponsora, jak go znaleźć, kiedy można sponsorować innym, jaki jest wpływ sponsorowania zarówno na podopiecznego jak i na sponsora, jak powinien przebiegać sponsoring na każdym z 12 Kroków. Książka jest niezb..

35.00zł Netto:33.33zł

24 Godziny na dobę

24 Godziny na dobę

Medytacje. Książka ta to zbór medytacji dla wszystkich, którzy każdy dzień, każde "dzisiaj" pragną rozpocząć chwilą refleksji, medytacji i modlitwy. Pomoc w codziennym stosowaniu Programu AA..

31.00zł Netto:29.52zł

Alkoholiczka

Alkoholiczka

"Alkoholiczka" to prawdziwa opowieść o wchodzeniu w uzależnienie i uwalnianiu się z niego. Ta przejmująca historia przekonuje, że naprawdę można zrobić coś, co wydaje się niewyobrażalne: przestać pić..

35.00zł Netto:33.33zł

Dasz Radę

Dasz Radę

Wydanie drugie, zaktualizowane, rozszerzone i bardziej praktyczne. O bezpiecznym wychodzeniu z uzależnień. Z dr. med. Bohdanem T.Woronowiczem rozmawia Karolina Prewęcka..

49.70zł Netto:47.33zł

Drogi przyjacielu

Drogi przyjacielu

Od autora; "Napisałem do Ciebie te listy nadzieja, ze ich treść stanie się duchowym pokarmem, w trakcie Twojej codziennej, porannej medytacji. Każdy z nas ma napięty harmonogram, a obowiązki rodzinne, praca, przyjaciele i inne zobowiązania pochłaniają w cłlości nasz wolny czas. Być może myślisz, ze nie jesteś w stanie pozwolić sobie na luksus takiego życia, podczas kt&o..

35.00zł Netto:33.33zł

Dwanaście Kroków i  Dwanaście Tradycji

Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji

Współzałożyciel Wspólnoty Anonimowych Alkoholików opowiada w jaki sposób jej członkowie zdrowieją i jak ona funkcjonuje..

28.00zł Netto:26.67zł

Dzień po dniu

Dzień po dniu

Medytacje. Poradnik służący pomocą w powrocie do zdrowia osoby uzależnionej. Adresowany głównie do ludzi młodych, którym proponuje swoistą filozofię życia "dzień po dniu"...

29.00zł Netto:27.62zł

Dzienniczek uczuć

Dzienniczek uczuć

Książka zaprasza do spotkania z uczuciami. Twoimi uczuciami czytelniku. Przyjrzyj się im, oswój się z nimi, pokochaj je. Książka do pracy nad sobą..

25.00zł Netto:23.81zł

Grzech czy choroba

Grzech czy choroba

Czy jesteś już uzależniony od alkoholu, czy tylko za dużo pijesz?  Czytając tą książkę możesz zrozumieć co to właściwie znaczy być uzależnionym i jakie sfery Twego życia są zagrożone. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich bliskich osoby uzależnionej..

28.00zł Netto:26.67zł

Historia, Kroki i Duchowość Anonimowych Alkoholików

Historia, Kroki i Duchowość Anonimowych Alkoholików

Książka ta to zapis wykładów trzeźwiejącego alkoholika Sandy B na temat: "Historia, Kroki i Duchowość Anonimowych Alkoholików" Serię takich wykładów Sany B. prowadził przez 12 lat w Narodowym Instytucie Zdrowia w Waszyngtonie, a później przez wiele lat w Tampie na Florydzie Kwintesencja tej książki to 12 Kroków, 12 Tradycji ..

47.00zł Netto:44.76zł

Jak stosować Program AA. Poradnik do Dwunastu Kroków

Jak stosować Program AA. Poradnik do Dwunastu Kroków

Książka powstała praktycznie wiele lat temu dzięki Intergrupie Warszawskiej AA.  W bardzo prosty i przejrzysty sposób wprowadza nowicjuszy w Program Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików nawiązując do korzeni pomagania alkoholikom w powrocie do zdrowia..

28.00zł Netto:26.67zł

Jak wytrwać w trzeźwości. Poradnik zapobiegania nawrotom chorobyy.

Jak wytrwać w trzeźwości. Poradnik zapobiegania nawrotom chorobyy.

Książka ta, może być nieocenionym narzędziem wspomagającym powrót do zdrowia ludzi pragnących wyzdrowieć z alkoholizmu i innych uzależnień. W Ameryce spełnia ona od wielu lat rolę przewodnika trzeźwego życia dla osób zdrowiejących. Należy przypomnieć, że Terence Gorski w pierwszych latach powstawania terapii  antyalkoholowej w Polsce prowadził specjalistyc..

34.00zł Netto:32.38zł

Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką

Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką

Marina, która przez dwadzieścia cztery lata swojego życia codziennie wieczorem wypijała kilaka drinków, aż w wieku czterdziestu dwóch lat znalazła się na oddziale odwykowym z całkowicie wyniszczonym systemem nerwowym. Autorka ukończyła dwa fakultety, ma męża, dziecko, mieszkanie, a więc mitem jest, że alkoholiczka to osoba, która brudna i zaniedbana śpi w rowie lub na dworcowej..

24.00zł Netto:22.86zł

Miłość i inne deliria

Miłość i inne deliria

Kobieta, alkohol, seks...katastrofa. "Miłość i inne deliria" to historie kilku kobiet i ich zabójczego związku z mężczyznami i alkoholem. Bohaterki tej książki, z perspektywy czasu szczegółowo analizują historie swojego uwikłania i pokazują spustoszenie, jakie uczyniło ono we wszystkich sferach ich życia i relacjach z bliskimi...

29.00zł Netto:27.62zł

Nie bój się bać

Nie bój się bać

Czego się boisz? zabierać głos publicznie? okazywać stanowczość? podejmować decyzję? bliskości? zmiany pracy? samotności? utraty kogoś bliskiego? rozstania? Bez względu na to, czego się boisz, książka ta dostarczy wiedzy i narzędzi, które pomogą Ci poprawić zdolność radzenia sobie w każdej sytuacji. Z pozycji cierpienia , bezwładu i przygnębien..

35.00zł Netto:33.33zł

Pokazuje 1 do 16 z 32 (2 Stron)